Богданівська філія Благовіщенського НВК №1

 

Клас 3

Учні класу

Класний керівник Коваль Валентина Іванівна

1. Левінський  Назар

2. Мальцева Олена

3. Натолочний  Артем

4. Шестопаль Віталій

5. Балан Вероніка

            Інтегрований урок з математики,

 природознавства та трудового навчання       

                     

                  «Мовою математики про природу»

                                                    3 клас

  

 

 

                                                                              І. О. СЕМЕНЮК

Тема. Множення числа на суму. Розв’язування складених задач.

                              Закріплення теми «Тварини».

                       Виготовлення виробів  технікою оригамі.                 

Мета:       З математики : ознайомити учнів зі способом множення числа на суму; вчити застосовувати  ці способи під час обчислень; розвивати вміння розв’язувати задачі, увагу, кмітливість ,обчислювальні навички, логічне мислення, виховувати інтерес до предмета. 

  З природознавства: закріпити поняття «Тварини» - живий організм; розвивати вміння спостерігати за тваринами; виявити взаємозв’язок людини з оточуючим середовищем, виховувати дбайливе ставлення до тварин, бережливе ставлення до природи, збагачувати знання учнів цікавинками про природу; виховува­ти любо до точної науки — матема­тики, до природи, яку людина  ство­рює сама, до праці.                                                                     

 З трудового навчання:навчити складати паперового птаха способом орігамі

 

Обладнання: Малюнок із зображенням журавля, сигнальні картки, ребуси про тварин.

 

Тип уроку: урок засвоєння навичок і умінь.

 

Девіз уроку

Щоб робота в нас кипіла,                                                                          Працювати будемо:    

Швидко, дружно, вміло!

                                       Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

Продзвенів уже дзвінок,                                                                                               починається урок.                                                                                                               він незвичний і цікавий,                                                                                                гостей багато завітало.                                                                                        повернемось діти,                                                                                                                                                        обличчям до гостей                                                                                                                                          і лагідно промовим:                                                                                                «добрий день!»                                                                                                                                добрий день і в добрий час                                                                                              вас вітає третій клас.                                                                                                               отже,  починаємо урок.                                                                                                                       — всі готові до уроку?                                                                                                                                    — так.                                                                                                                                    працюватимемо старанно,                                                                                                       щоб почути наприкінці,                                                                                                                                           що у нашім третім класі                                                                                                                     усі учні молодці.

Вступне слово вчителя.

             Живої природи світ таємничий

             Ми на уроці сьогодні відкриєм.

             Навчимось його красу не руйнувати,

             А примножувать, любить, оберігати.

- Поспішаючи сьогодні до школи, я зустріла по дорозі незвичайного птаха, який дуже хотів побувати у нас на уроці. Але цей птах дуже просив не називати його. Допоможе нам відгадати цього птаха вправа

–«Дешифрувальник».

Набравши цифри  37612459 , ви зможете прочитати ім’я нашого гостя.

 

   1                          2                      3                        4                     5

 

   а                          в                      ж                       е                     л

 

              6                          7                      8                       9

 

              р                          у                      ч                       ь                   

 

Відповідь: 37612459   ( Журавель)

Отже, сьогодні у нас у гостях журавель - найвищий птах на Україні.

Висота його тіла - 1м 2дм. Запишіть це у дециметрах і сантиметрах

(1м 2 дм = 12 дм=120 см).

 

(Вчитель розміщує на дошці зображення журавля з конвертом під крилом)

 

Цей птах приготував для нас цікаві завдання і хоче перевірити ваші знання про тварин.

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

 

Вправа «Мікрофон»

 

Слово вчителя .

Діти, подумайте і скажіть, яким має бути наш урок

(відповіді дітей: цікавим, навчальним, продуктивним, трохи казковим,

веселим, загадковим, проблемним)

 

А ви на уроці якими повинні бути? (уважними, зібраними, активними,

наполегливими, вправними, кмітливими, працьовитими)

 

Отже, щоб урок був таким , як ви хочете , залежить від вашої активності, уважності, творчості.

працюватимемо ми під гаслом:

А

 Щоб робота в нас кипіла,                                                                                              Працювати будемо:                                                                                                    Швидко, дружно, вміло!

 

ІІІ. Повідомлення теми уроку

Прочитаємо ребуси

ВК     Єць        40 А

     ВОВК                                            ЗАЄЦЬ                                             СОРОКА

 

Як одним словом називаються ці істоти?

 

(Тварини)

Сьогодні ми закріпимо і узагальнимо знання по темі «Тварини».

Будемо розв’язувати задачі та відгадувати загадки про тварин. Навчимося  робити паперового птаха.

 

 

ІV. Основна частина уроку

   

1.   Гра на уважність «Комахи, птахи та звірі»

Слово вчителя .

Діти, якщо почуєте назву комахи - плесніть у долоні,

якщо назву птаха – помахайте руками, а якщо назву звіра – підстрибніть на місці. Будьте уважними. Почали.

 

(Сорока, метелик, комар, зайчик, коник, білочка, сова, дятел, мурашка, оса, синиця, ведмідь, снігур, джміль, шпак )

 

Молодці! Всі були уважними.

 

Діти, погляньте, журавель нам приніс конверт із цікавими завданнями, який йому передали комахи, звірі та птахи.

 

 2. Вправа «Мозковий штурм»

 

(Розкласти на парти сигнальні картки – світлофори)

 

Червоний – звірі , зелений – птахи , жовтий – комахи .

-Відкладають яйця і висиджують їх (Птахи)

-Пересуваються на чотирьох ногах (Звірі)

-Народжують малят і вигодовують їх молоком (Звірі)

-Тіло , покрите пір’ям (Птахи)

-Пересуваються на двох ногах і літають (Птахи)

-Відкладають яйця , але не висиджують їх (Комахи)

-Пересуваються на шести ногах, можуть літати (Комахи)

 

(Діти піднімають сигнальні кружечки-світлофори відповідного кольору)

3.  У кожному рядку знайти «Хто зайвий ? Чому?»

 

а) Вовк, олень, коза, лисиця, лось;

б) Щука, карась, лящ, ведмідь, сом;

в)Собака, корова, кінь, кріль, білка, кіт;

г) Хрущ, кропив’янка, сонечко, попелиця, синиця;

 

4. Розв’язання проблемного завдання

 

- Чому тварини відносяться до живої природи?

- Чи можуть рослини жити без тварин, а тварини без рослин?

- Як і чому потрібно охороняти тварин?

 

Фізкультхвилинка

 

Пішли діти у лісок,

Заглянули за дубок.

Побачили зайчика,

Поманили пальчиком.

Зайчик, зайчик, пострибай,

Свої ніжки виставляй.

Почав зайчик танцювати,

Малих діток забавляти.

 

 

Ну ось ми відпочили і пора нам дізнатися, яке завдання приготував нам  журавель. ( Учитель відкриває конверт)

5. Робота із задачею (усно)

 

Зозуля протягом однієї години знищує 100 гусениць. Скільки гусениць

знищує ця пташка за 8 годин? (800 гусениць)

 

6.Технологія «Мозковий штурм»

   

 Нагадаємо звірятам як:

Як називаються компоненти при додаванні ?

 

Як називаються компоненти при множенні?                                                             Як називаються компоненти при відніманні?   

                                                        Як називаються компоненти при діленні?

7. Гра «Так» чи «Ні».

 Сороці, горобцю, снігуру, дятлу, треба було обчислити вирази. Хто з птахів обчислив правильно, а хто допустив помилку.

5  (3 + 6) = 5  3 + 5  6 = 15 + 30 = 45                     Сорока

9  (0 + 100) = 9  0 + 9  100 = 0 + 900 = 0              Дятел

0  (6 + 3) = 0  6 + 0  3 = 6 + 3 = 9                           Горобець

4  (3 + 7) = 4  3 + 4  7 = 12 + 28 = 40                    Снігур

Молодці! Із завданням справились.

 

8. Учитель пропонує розв’язати задачу на розвиток логічного мислення  учнів

 

Найдовший дзьоб мають птахи: пелікан, африканський марабу та лелека.

Довжина дзьоба лелеки – 19 см , дзьоб африканського марабу – на 11см  більший, ніж лелеки, а дзьоб пелікана на 2 см довший, ніж довжина дзьоба  лелеки та марабу разом.

Яка довжина дзьоба пелікана?

 

(Аналіз умови задачі )

Під час аналізу умови задачі учитель робить короткий запис умови на дошці)

 

Лелека - 19 см

Марабу - ? на 11 см більше

Пелікан - ? на 2 см довший

Розв’язання:

1) 19+11=30(см) – довжина дзьоба марабу

2) (19+30) +2=51(см)

Відповідь: 51см довжина дзьоба пелікана

9. Хвилинка - цікавинка. Що можуть комахи?

Слово вчителя

-Бджола може переносити вантаж, що у 24 рази важчий за неї саму. Якби на  таке була здатна людина , яка має вагу 70 кг, то людина могла б підняти  вантаж вагою 1 т 680 кг;

 

-Жук, назва якого пассаус, несе на спині вантаж, що дорівнює масі 850 таких жуків. Якби людина могла нести на спині 850 людей, то її вантаж становив би 59 т 500 к;

-А зараз послухайте загадку:

                       Чув я десь таке повір’я:

                       Коли в птаха біле пір’я,

                       Птах цей символ миру в світі.

                       Як же він зоветься, діти?

                                                       (Голуб)

Сьогодні на уроці ми з вами навчимося робити паперового птаха.

Беремо квадратний папір. Згинаємо його по діагоналях , навхрест.

Складаємо листок по діагоналі в трикутник.

Загинаємо вершини трикутника разом в праву сторону до лінії згину.

Розкладаємо вершини так, щоб утворився невеличкий квадратик.

Згинаємо виріб навпіл , гострими кутиками вверх.

Відгинаємо крильця вниз.

Перевертаємо виріб. Правий кутик виробу вгинаємо так , щоб утворилися  голова і дзьоб.

V. Підсумок уроку

-Чи вдалося нам потішити нашого гостя журавля своїми знаннями?

-Що вам найбільше сподобалося на уроці?

-Яке завдання для вас було найцікавішим?

-Яке завдання було найважчим? Чому?

 

Дякую всім, хто працював,

Уважно слухав, гарно писав,

і на всі запитання відповідь давав.

Дзвоник знову пролунав,

Час прощатися настав.

За роботу по заслузі

Щиро дякую вам, друзі!

 

VІ. Оцінювання відповідей учнів .

 

 

     

                                                                                                               Швидко, дружно, вміло!ВЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ