Богданівська філія Благовіщенського НВК №1

Історія школи

Мальовниче село Богданове відносно молоде, йому всього 142 роки (роком його заснування вважають 1877 рік). Зате славиться своєю мальовничою красою  та працьовитими людьми.       До 1895 року в селі зовсім не було школи. Діти не мали змоги навчатися і були безграмотні. На території сучасної старої школи була розташована церква, при якій була відкрита перша школа, в якій дітям  надавалися початкові знання. Так тривало до 1936 року. Тоді було відкрито семирічну школу, що дало змогу охопити всіх дітей семирічною освітою. Школа розміщувалась в трьох  приміщеннях. Молодші класи у будинках на вулиці Лесі Українки та Набережній, а старші класи - у приміщенні, що було збудоване на місці старого зруйнованого храму. Директором цієї школи був Петро Демянович Мельник, який написав історію села та школи. Нажаль, його праця була втрачена уже в наш час.  На ту пору в школі працювали вчителі-фронтовики: Кондратюк Степан Захарович - вчитель молодших класів та Бойчук Семен Іванович - вчитель математики.

За рахунок колгоспу в 1961 році збудоване нове приміщення восьмирічної школи, де навчалися 174 учні. Також функціонувала вечірня школа для дорослих, які хотіли продовжувати освіту, але вдень не могли навчатись, бо працювали в колгоспі.

Після війни в село приїхала сімя вчителів Демчинських. Чоловік Володимир Григорович - історик за фахом, пізніше був призначений директором, а його дружина - Ліда Яківна навчала дітей німецької мови, російської мови та літератури.

У 1980 році з ініціативи голови правління місцевого колгоспу імені В.І.Леніна Божка Івана Михайловича в селі почали будувати нове сучасне проміщення школи коштом держави. Уже 1 вересня 1983 року діти сіли за парти у новій школі. Яка функціонує і зараз. В новому приміщенні є спортзал, їдальня, майстерня, кабінет медсестри. Школа забезпечена всіма необхідними меблями та шкільним приладдям. З 1984 року у червні місяці у школі діяв оздоровчий дитячий табір денної форми з 8 ранку до 17 години.

У період з 1980 року по 2010 рік директором школи незмінно працював Цуркан Іван Семенович.

У 2013 році школа святкувала 30-річчя у сучасному приміщенні.

З 2010 року директором школи працює Скуртул Микола Петрович. Нині в нашій школі 14 педагогічних працівників, двоє мають вищу кваліфікаційну категорію та звання Старший вчитель, вісім - першу кваліфікаційну категорію.

Від чистого серця тобі я кажу:

Школо рідненька, тебе я люблю,

Люблю тебе літом, зимою, весною.

Залишиться серце навіки з тобою.